SON DAKİKA

BİTLİS’TE 92 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Bu haber 09 Eylül 2019 - 12:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı düzenlenen programla başladı. Bitlis’te 92 bin 413 öğrenci ve 6 bin 514 öğretmen ile idareci yeni eğitim öğretim yılına başladı. Bitlis Şehir Mahir Ayabak ilk ve ortaokulu bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Starteji Daire Başkanı Musa Şahin, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı’nın liderliğinde 2023 eğitim vizyonunun kamuoyuyla paylaşıldığını anımsattı.

Muassır medeniyetler seviyesine çıkmak doğrultusunda eğitim hedeflerinin açıklandığını aktaran Şahin, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da toplumumuzun tüm taraflarıyla yoğun bir şekilde eğitim vizyonunun uygulama süreçleri tekrar tekrar gözden geçirilmiştir. Eğitim vizyonunda da ifade edildiği üzere çocukların yaşayacakları çağın becerileriyle donatılmaları gerekmektedir. Başta ekonominin nestesi olmadan ekonomi dünyasının becerilerini sahip olmayı, Dünyaya uyum sağlarken kendi değerlerimizden kopmamayı ve akademik beceriler yanında sanatsal ve sportif açıdan da başarılı olmaya önem verilmektedir.”

Konuşmasının ardından öğrenciler tarafından farklı gösteriler sunulup, şiirler okundu. Törene, Bitlis Vali Yardımcısı Kemal Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, şube müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.