SON DAKİKA

Bitlis’te 90 Bin Öğrenci Sömestri Tatiline Giriyor

Bu haber 18 Ocak 2018 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te bugün 90 bin 700 öğrenci, 5 bin 18 öğretmen ve 687 idareci 15 günlük yarıyıl tatiline giriyor.

Bitlis Milli Eğitim Müdürü m. Emin Korkmaz velilere yönelik yaptığı açıklamada, öğrencilere verilen karnelerin aslında velilerin karnesi olduğunu belirterek, “Öğrencilere kırık notlarından dolayı kızılmaması gerekiyor. Bu 15 günlük tatilde veliler öğrencilerle iyi zaman geçirsinler diye öğretmenlerin ödev vermemelerini de istedik” dedi.

Korkmaz açıklamasında şunları söyledi: “Öğrencilerimize 15 günlük yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi için öğretmenlerimize uyarılarda bulunduk. Öğrencilerin daha fazla sosyal ve sportif faaliyetlere katılması gerektiğini düşünüyoruz. Velilerimiz, öğrenciler ile en azından 15 dakika kitap okumalarını istiyoruz. Bu onların biraz daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacaktır. Kırık notlar için de kızılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Çünkü bu notlar önümüzdeki dönemde kurtarılacaktır. Öğrencilerimize tavsiyem güzelce eğlensinler” dedi.

Korkmaz, 90 bin 700 öğrenci 5 bin 18 öğretmen ve 687 idarecinin 5 Şubat 2018’de yeniden ders başı yapacağını bildirdi. (Haber: Ceren KURTYE)