SON DAKİKA

BİTLİS’TE 88 BİN 935 ÖĞRENCİ YAZ TATİLİNE GİRDİ

Bu haber 14 Haziran 2019 - 9:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda 88 bin 935 öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şems-i Bitlis İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, şube müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul bahçesinde Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ı çiçeklerle karşılayan öğrenciler daha sonra karnelerini aldılar. Burada açıklamada bulanan Vali Çağatay, öğrencilere güzel bir tatil geçirmeleri tavsiyelerinde bulunarak şunları söyledi: “2018-2019 eğitim öğretim yılının bu gün şemsi Bitlisi ilkokulunda öğrencileri karne vererek bitiriyoruz. Bitlis’te 742 eğitim kurumumuz var. Burada yaklaşık 6 bin 455 öğretmenimizle 88 bin 935 öğrencimizle bir eğitim öğretim yılına daha başarılı bir şekilde tamamladık. Eğitim öğretim yılının Bitlis açısında başarılı bir şekilde geçtiğini diyebilirim.”

Sınıflara girerek öğrencilere tek tek karnelerini veren Vali Oktay Çağatay ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldılar.

mersin escort