SON DAKİKA

Bitlis’te 4. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Bu haber 16 Ekim 2018 - 12:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te 2018 yılının 4’ncü dönem İl Koordinasyon kurulu toplantısı Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Tekin Erdemir yatırımcı bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, 2019-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığının açıkladığı mali çerçevenin baz alınacağını, yeni proje yapılmayacağı, ancak bakım onarımların da kı sürede tamamlanacağını söyledi.

Vali Ustaoğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu yıl 4. Düzenleyeceğimiz İl Koordinasyon Kurulu toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu yıl içerisinde toplam tamamlanan projemiz 166 devam eden projemiz 243, 117 projemize de daha başlamadık. Toplamda 526 projemiz mevcuttur. Bu yıl içerisinde projelerin tamamlanmasını temenni ediyorum. 2019 yılı içerisinde Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilgili kısaca ifade etmek gerekirse 2019-2021 mali planda alınan kararlar çerçevesinde mali çerçeve baz alınacaktır. Kamu idarelerinin stratejik planlarında bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. En kısa sürede tamamlanacak projelere öncelik verilecek. Zorunlu haller dışında yeni proje alınmayacak. Bakım ve onarımlar baz alınacak. Bütün kuruluşlarımız 2019 yılı yatırım programında bu hususlara riayet edeceklerdir. 2019 yılında bu genelgeyi baz alarak yapacağımız yatırımlarda bunları göz önüne almamız gerekiyor.”

Vali Ustaoğlu açıklamalarının ardından kamu kurumlarının 2018 yılı çalışmaları hakkında kurum amirlerinden bilgi aldı.