SON DAKİKA

Bitlis’te 100 hektarlık alanda ot yangını çıktı

Bu haber 06 Eylül 2020 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te henüz nedeni belirlenemeyen sebeple kuru otların tutuştuğu ve rüzgarın da etkisi ile kısa sürede yaklaşık 100 hektarlık alana yayılan yangın kontrol altına alındı.

Hüsrevpaşa Mahallesinde bulunan Kent ormanında kuru otların tutuşması ile başlayan ve kısa sürede rüzgarın da etkisi ile 100 hektarlık alana yayılan yangına Bitlis Belediyesi İtfaiye ekipleri, Orman Müdürlüğüne ait arazöz ve personeller tarafından müdahale edildi.

Saat 14:00 sıralarında başlayan ve kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyük bir alana yayılan yangına müdahale eden ekipler kısa sürede yangını kontrol altına aldı. Bölgede soğutma çalışmaları başlatan ekipler rüzgarın etkili olduğu bölgede zor anlar da yaşadı.

Kent Ormanındaki yangın bölgesine giden Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bunan Tanğlay, duyarsız vatandaşların neden olduğu yangını ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına aldıklarını söyledi Tanğlay şöyle konuştu:
“Kent Ormanı dediğimiz yerde bir yangın çıktı. Bazı duyarsız vatandaşlarımızın yapmış olduğu bir hatadan dolayı yüzlerce hektar alan yandı. Buradaki hayvanlar, çam ağaçları yandı. Tabi itfaiye ekipleri olarak ilk andan itibaren yangına müdahale ettik. Orman Müdürlüğü ekiplerimize destek verdik. Şu an yangın kontrol altında. İnşallah kalan kısmını da bir an önce kontrol altına alıp yangın tamamen söndüreceğiz. Herkese geçmiş olsun diyorum.”