SON DAKİKA

BİTLİSLİ KAYAKÇILARA DESTEK

Bu haber 28 Mart 2019 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te yapılan bir toplantıda kayak sporcularının yaşadığı sıkıntıların dile getirilmesinin adından İzmir, İstanbul ve Bursa illerindeki kayakseverlerden destek geldi.

BETAV Yönetim Kurulu Üyesi Nurduhan Oto’nun da katıldığı ve Bitlis Eren Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Teknopark toplantısında Bitlisli kayakçıların malzeme sıkıntısı yaşadığı belirtildi. bunun üzerinde İzmir, İstanbul ve Bursa’daki bazı kayakseverler harekete geçerek, 20 gün içerisinde ikinci el kayak malzemelerini Bitlis’e gönderdiler.

Malzemeler sezon bitmesi nedeniyle depolarda muhafaza altına alınırken, kayak kulüp başkanları ortak bir teşekkür mesajı yayınladılar. Kayak malzemelerini İzmir’den gönderen Şenol sayın, MeltemTürkmenoğlu, İstanbul’dan Hüseyin Gencer, Aydan Uğur, Işıl Aksoy, ve Nurgan Dursunoğlu ile Bursa’dan Tuncer Hatunoğlu, Aydan Onay ve BETAV Yönetim Kurulu Üyesi Nurduhan Oto’ya teşekkür ettiler.

Bitlis nemrut Kayak Spor Kulübü Başkanı Nail Aysal, Yükseliş Kayak Spor kulübü Başkanı Cemal Yıldız, Yükseliş Mahallesi Muhtarı Bayram Kurttekin, Kayak Hakemi İlhan Çoban, Kayak dostu Maşallah Türkmen ve Rafet Bulutlu kayak takımlarını Bitlis sporuna kazandıran tüm kayakseverlere teşekkür ettiler.