SON DAKİKA

Bitlisli Kadınlar Tatvan’da Sergi Açtı

Bu haber 08 Ekim 2018 - 6:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, Tatvan ilçesinde sergi açtı.

Bitlis ADEM-1 ve ADEM-2’deki kursiyerler, katıldıkları kurslarda 3 ay içerisinde elde ettikleri ürünleri, Tatvan sahilinde sergileyerek satışa sundu.

Bitlis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yeter Pürmüs, yaptığı açıklamada, Bitlis ADEM’deki kurslara katılan kadınların yaptıkları ürünleri kermes ve sergilerde satarak aile bütçelerine katkı sağladığını söyledi.

Pürmüs, “ADEM’de 16 hocamız tarafından, yaklaşık 300 kadına kurs veriliyor. Kursların yanı sıra seminer, gezi, piknik ve sinema gibi sosyal faaliyetlere de katılan kadınlar, hem topluma kazandırılarak sosyalleşiyor hem de motive oluyor.” dedi.

Kurslarda elde edilen ürünleri halkın beğenisine sunduklarını ifade eden Pürmüs, şöyle konuştu:

“Burada, makine dikiş nakış, iğne oyası, mis sabun, kokulu taş, örgü, takı ve benzeri kurslardan elde edilen ürünler yer alıyor. Aynı zamanda aşçılık kursumuza katılan arkadaşlarımız da sergiye katkıları oldu. Sergimiz 3 gün sürdü. Ayrıca, Bitlis Belediyesi tarafından il merkezindeki Gazibey Mahallesi Nur Caddesi’nde açılan Kadın Yaşam ve El Sanatları Evi’nde kurslarda elde edilen ürünlerin hafta içi her gün satış yapılmaktadır. ADEM ve belediye bünyesindeki kurslara katılan kursiyerlerimize olan desteklerinden dolayı Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu ve kıymetli eşi Şenay Ustaoğlu hanımefendiye, tüm kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

Kursiyerlerden Hasret Bulut ve İlknur Karabıyık ise güzel bir sergi açtıklarını ve serginin yoğun ilgi gördüğünü belirtti.