SON DAKİKA

Bitlis Valisi Oktay Çağatay: “Kafamdaki İmajın Üzerinde Bir Hizan Gördüm”

Bu haber 14 Kasım 2018 - 13:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, ilçe ziyaretleri kapsamında Hizan ilçesini ziyaret etti. Kaymakamlık girişinde Kaymakam Bülent Hamitoğlu ve kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Çağatay bir süre Kaymakamlıkta kurum amirleri ile görüştü.

Vali Çağatay, Hizan ilçesinin tanıtıma büyük ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Kafamdaki imajın üzerinde bir Hizan ile karşılaştım. Bana anlatıldığı gibi kestanesi, balı, pirinci ve inciri ile harika bir coğrafyaymış. Ben bunu bizzat gördüm. Şahit oldum” dedi.

İlçedeki Kültür Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Çağatay, daha sonra Hizan Devlet Hastanesini ziyaret etti. Hasta vatandaşlarla tek tek ilgilenip sıkıntılarını dinleyen Vali Çağatay, hastanede tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Çağatay, selamlama konuşması yaptı. Komandolara hitap eden Çağatay, “Allah ayağınızı taşa değdirmesin. Allah sizleri çoluk çocuğunuza, ailenize ve devletimize bağışlasın. Son terörist kalıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir sıkıntınız olursa Vali kardeşiniz buradadır” dedi.

Vali Çağatay ve beraberindekiler ilçede son olarak İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Vali Çağatay, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bazı kurum amirlerimizle ve kaymakamımızla Hizan ilçemizdeki kamu kurumlarımızı gezdik. Hastanemizi ziyaret ettik. Çarşıyı gördük. Ben Hizan’ı ilk kez görüyorum. Kafamdaki imajın üzerinde bir Hizan ile karşılaştım. Bana anlatıldığı gibi kestanesi balı ile pirinci ve inciri ile harika bir coğrafyaymış. Ben bunu bizzat gördüm. Şahit oldum. Kaymakamımızın da başlattığı projeleri gördük. Kültür merkezindeki faaliyetler büyük takdire şayan. Hastanede vatandaşlarımızın memnuniyeti üst düzeydeydi. Ufak bazı eksiklerimiz var. Onları da kısa süre el birliğiyle gidereceğiz. Bitlis ve Hizan denince insanların aklına gelen o olumsuz imajların üzerinde mükemmel bir coğrafya ve bu coğrafyada harika insanları gördüm. Çok şükür memleketimizin güzel köşesinde beraber olduk. Biz bütün vatandaşlarımızı Hizan’da ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Gelsinler görünler. Kaymakamımızın 4 yıldır başlattığı fotoğraf projesi var. Bu sayede Hizanımızı dünyaya da tanıtıyoruz. Dünyaya tanıdığı yeri memleketimizin insanları ve milletimizde gelsin görsün. Kaymakamımız başta olmak üzere çalışanlara teşekkür ediyorum. Kaymakamımız aynı zamanda belediye hizmetlerini yürütüyor. Suyundan kanalizasyon çalışmasına, spor alanlarından asfalt çalışmasına kadar harika hizmetler yürütmüşler. Kendisine teşekkür ediyorum.”

Vali ve beraberindekiler daha sonra ilçeden ayrıldılar.