SON DAKİKA

Bitlis Valisi Oktay Çağatay görevine başladı

Bu haber 06 Kasım 2018 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VALİLER kararnamesi ile İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevinden Bitlis Valiliğine atanan Oktay Çağatay Bitlis’e gelerek görevine başladı.

Bitlis Valiliği önünde Vali Yardımcıları Tekin Erdemir, Tamer Kılıç, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay, Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, kurum amirleri ve bazı Sivil Toplum Örgütü temsilcileri tarafından karşılanan Vali Çağatay, makamda bir süre kurum amirleri ile sohbet etti. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Çağatay, “Kadim şehir Bitlis ve Bitlisimizin güzel insanlarına hizmet etme fırsatını bana takdir eden Yüce Mevlaya şükürler olsun” dedi.

Vali Çağatay yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
“Bitlis Valiliğine atandığım 27 Ekim 2018 tarihinden beri çok yoğun bir ilgi ve destekle karşılanmış bulunuyorum. Şahsıma gösterilen bu büyük alakaya sizler aracılığı ile teşekkür ediyorum. Kadim şehir Bitlis ve Bitlisimizin güzel insanlarına hizmet etme fırsatını bana takdir eden Yüce Mevlaya şükürler olsun. Can ve mal güvenliği başta olmak üzere tüm kamu hizmetlerinden kıymetli Bitlislilerin hak ettiği en üst seviyede faydalanmaları için; inşallah bütün arkadaşlarımla beraber, zaman mefhumuna takılmaksızın; tasarruf, adalet, verimlilik, ilkelerinden ayrılmadan; mevzuatımız sınırları dahilinde olmak üzere bürokrasinin gereksiz engellerini vatandaşımıza hissettirmemeden hep birlikte çalışacağız. Benden önce bu görevi başarı ile yerine getiren ve hizmet bayrağını teslim eden başta Vali Sayın İsmail Ustaoğlu olmak üzere tüm valilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve diğer devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum. En kalbi muhabbet ve saygılarımı sunuyorum. Cenab-ı Allah başarılar ve hayırlar nasip etsin.”