SON DAKİKA

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nun 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Bu haber 08 Mart 2018 - 15:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ustaoğlu,

Kadınların toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu, toplumun yapıtaşını oluşturan ailenin temel unsurları olduğunu söyledi.

Ustaoğlu hayatın her alanında her türlü fedakârlığı gösteren kadınların, bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirdiklerini dile getirerek, “İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan kültüre hayatın her alanında başarı ile yerini almış ve almaya devam etmektedirler. Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar, yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar” dedi.

Ustaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olarak, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğimizin özellikle bilinmesini istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle Milli Mücadele’de ve 15 Temmuz’da gösterdikleri fedakârlık ve vatanseverlik örneğiyle vatanımız ve milletimiz için gövdesini siper eden şehit ve gazilerimizin anneleri ile eşleri başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”