SON DAKİKA

BİTLİS VALİSİ ÇAĞATAY İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Bu haber 15 Şubat 2021 - 14:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay İl İdare Şube Başkanları toplantısına başkanlık etti. Vali Çağatay, Kurumlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin ön plana çıkarılmasını, kurum amirlerine kılık kıyafet yönetmeliği ve mesai saatlerine riayet edilmesi, daire müdürlerine gelen vatandaşlara güler yüzle hizmet sunulmasını, kamu harcamalarında tasarruf tedbirlerine uyulması gibi konularda uyarılarda bulundu.

Bitlis Valiliği konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcıları Nursel Özdemir, Furkan Seyman, İzzet Cem Eser ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Çağatay, halkımızın memnuniyetini ön planda tutan, vatandaş odaklı hizmet anlayışının benimsenmesi gerektiğini söyledi. Çağatay, Bitlis genelinde Covid-19 salgını ile mücadelede İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının başarılı hizmet sunduklarını, bundan sonra da aynı şekilde hizmet sunacaklarına inandığını dile getirdi.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BELİNİ KIRDIK, SONUNU GETİRMEK ÜZEREYİZ”

Vali Çağatay, 2020 yılında terörle mücadele de Bitlis’te çok önemli ve başarılı operasyonlar yürütüldüğüne dikkati çekerek, “Güvenlik kuvvetlerimizin bu başarılı operasyonları ile terörün beli kırıldı. 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılı içerisinde de aynı şekilde sayısal olarak son terörist etkisiz hale getirilip yok edilinceye kadar bu mücadele ilimizin her köşesinde kararlılıkla sürdürülecektir. Askerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızın göstermiş oldukları başarılı operasyonlar sayesinde Bitlis ilimiz güvenlik yönünden adeta bir huzur kentine dönüştü diyebiliriz. Bu başarılı operasyonların başında olan başta İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Nail İlbey ve İl Emniyet Müdürümüz Yaman Ağırlar olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

OSB’LERİN YANINDAYIZ

Bitlis’te hızla devam etmekte olan Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) büyüyerek gelişmesi , daha da büyümesi  ve kalkınmasının çok önemli olduğunun altını çizen Çağatay, “Birinci OSB’mizde yer kalmadığından 2. OSB’mizin kuruluş çalışmalarını başlattık. Önümüzdeki yıl bu dönemde 1. OSB’de yaklaşık 4 bin kişinin istihdam edileceğini ve Bitlis’te işsizliği sorun olmaktan çıkarmak için elimizden gelen her şey yapacağız.” Dedi.

Kurum amirlerinin de söz aldığı toplantı, gündem maddeleri üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.