SON DAKİKA

3. SAYFA

BİTLİS ŞEHİR MERKEZİNE BİN 400 METRELİK HİZMET TÜNELİ YAPILACAK

Bu haber 19 Kasım 2020 - 7:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Belediyesi, Bitlis şehir merkezinde bir taraftan devam eden dere Üstü projesinin yanı sıra diğer taraftan 2021 yılında çarşı merkezinin bin 400 metrelik kısmına hizmet tüneli yapılacağını açıkladı.

Projenin 30-35 günde tamamlanacağını ifade eden Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, çarşı merkezindeki esnafa önümüzdeki yıl küçük bir sıkıntı yaşatacaklarını belirterek, esnaflardan sabır beklediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Tanğlay konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Karayolları ile ortak yürütülecek projenin 30-35 günde bitirilmesini hedeflediklerini söyledi. Tanğlay açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Karayolları ile yaptığımız bir projemizi hayata geçiriyoruz. Bin 400 metrelik çarşı merkezine 2,5 metreye 2,5 metre ebadında bir hizmet tüneli yapacağız. Hesaplarımıza göre 35 günde tamamlayacağımız bu tünel bitince bütün elektrik, su, kanalizasyon, telefon ve internet gibi hizmetlerin kabloları bunun içinden geçecek. Artık bir arıza olduğunda yolu kazımak zorunda kalmayacağız. Esnaflarımız önümüzdeki yıl küçük bir sıkıntı yaşayacak ama bu kalıcı bir çözüm olacak.” (HABER : CEREN KURTYE)