SON DAKİKA

Bitlis Merkez KHGB, encümen seçimi yapıldı

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 7:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Encümen seçimi yapıldı. Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen seçimde 2 il Genel Meclis üyesi ile 2 Muhtar seçildi.

Bitlis Valiliği Toplantı salonunda gerçekleştirilen seçimlere Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldılar.

Yapılan seçimde İl Genel Meclis adaylıklarına AK Parti Meclis Üyesi Cemalettin Kinç ve Yusuf Ulaştan ile Halkların Demokrasi Partisinden Meclis Üyesi Medeni Yalçınkaya aday olarak katıldı. Birlik Encümenliği Muhtar adaylığına Maşallah Aslan ve Maşallah İletmiş aday oldu. Yapılan seçimlerde AK Parti Meclis Üyeleri Cemalettin Kinç ve Yusuf  Ulaştan 46’şar oy alırken,  Halkların Demokrasi Partisinden Meclis Üyesi Medeni Yalçınkaya ise 30 oy aldı.

Buna göre, KHGB Encümenliklerine AK Parti Meclis Üyesi Cemalettin Kinç ve Yusuf Ulaştan seçilirken, muhtar üyeler de Maşallah Aslan ve Maşallah İletmiş olarak belirlendi.

Seçimler sonrasında konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önemden bahsederek, “Ülkemizin birliğini sabote etmek isteyenlere karşı, bu ülkenin kardeşliğini sabote etmek isteyenlere karşı bizim tek vücut olup, tek yürek olup, tek bilek olup bir olmamız lazım, iri olmamız lazım, diri olmamız lazım. Şuan dünyada bir buçuk milyar İslam âleminin tek umut olarak beslediği bu coğrafyada bizim tek gücümüz olan kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara karşı bizim beraber olmamız lazım. Burada da siz muhtarlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Kimse kendini basite ve hafife almasın. Sizlerin de büyük sorumluluğu var. Devletimizin imkânlarının en ücradaki vatandaşa ulaştırılmasında en önemli aracı muhtarlarımız olmuştur. Muhtarlarımız adeta devletimizin işiten kulağı, gören gözü ve konuşan dili olmuştur. El birliğiyle hep birlikte bu devletimize sahip çıkmamız lazım. Sizlerin bu noktada gayretli olacağınıza da inancım tamdır. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi.