SON DAKİKA

Bitlis İşadamlarından Muhtaç Ailelere 3 Bin 500 Koli Gıda Yardımı

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 11:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te Ramazan ayı dolayısıyla Bitlisli işadamları tarafından muhtaç ailelere dağıtılmak üzere 3 bin 500 koli gıda yardımı gönderildi.

Gerek, Bitlis Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, gerekse bazı Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla önceden tespit edilen muhtaç ailelere gönderilen koliler teslim ediliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bitlis Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, Ramazan ayının paylaşma ve birbirini anlama ayı olduğunu belirterek, destek veren işadamları ve kurumlara teşekkür etti.

Erdemir açıklamalarında şunları söyledi:

“Yardımlaşma ve Dayanışma ayı olan Ramazan ayında Bitlis Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gerek Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gelen yardımları ve gerekse ilimizde hayırsever vatandaşlarımız tarafından gelen yardımları ihtiyaç sahibi ailelerimize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Bu kapsamda Eren Ailesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 800 koli Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı’na da  bin 200 koli olmak üzere toplam 2 bin koli gıda maddesi göndermişlerdir. Bu kolilerimiz hızlı bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılmaktadır. Buradan kendilerine Bitlis halkı adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca hayırsever vatandaşlarımız tarafından bin 500 koli gönderildi. Onlarda önümüzdeki haftadan itibaren vakfımız tarafından muhtaç ailelere teslime dilecektir. Ramazan paylaşma, yardımlaşma ayıdır. İnsanların birbirlerini anladığı bu aylarda bizleri yalnız bırakmayan değerli işadamlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Yardım kolilerinde, un, çay, yağ, zeytin, makarna, bulgur, pirinç, şeker  ve salça bulunuyor.

mersin escort