SON DAKİKA

Bitlis Belediyesi kurslarda eğitim gören kadınları pikniğe götürdü

Bu haber 23 Eylül 2019 - 8:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda eğitim gören kadın kursiyerlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik projeler kapsamında Belediyenin açmış olduğu kurslarda meslek eğitimi gören kadınları hafta sonu Ahlat ilçesine pikniğe götürdü.
Bitlis Belediyesi kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak kadınların iş hayatı ve sosyal hayata tutunmalarına yardımcı olmak amacıyla, yaklaşık 100 kadın kursiyeri, otobüslerle Ahlat ilçesinde bulunan Çarho mesire alanına götürdü.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise, merkezlerde kadınlara kursların yanında sosyal etkinlikler de sunduklarını belirterek, “Bugün de sosyal aktivite olsun diye Ahlat’ta bulunan mesire alanına bir piknik düzenledik. Bayanlarımızın birbirlerini tanıma, yeni arkadaşlıklar edinmesi anlamında da geniş bir kitleye hitap ederek farklı alanlarda onlara daha fazla imkanlar sağlamak noktasında ilerliyoruz. Belediyeciliği sadece kurumsal olarak değil sosyal belediyecilik üzerinde de kolektif bir güç olması hedeflerimiz arasında. İlerleyen süreçte daha farklı platformlarda farklı etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz. Arkadaşlarımızın duyduğu mutluluk, almış oldukları keyif bizim çalışmalarımızı daha da güçlendirmemize vesile oluyor” diye konuştu.

Piknik sayesinde günlük yaşamın stres ve yorgunluğundan uzaklaşarak gönüllerince eğlendiklerini söyleyen kadın kursiyerler,Bitlis Belediyesi’ne ve Başkan Nesrullah Tanğlay’a teşekkür ettiler.