SON DAKİKA

Bitlis Belediyesi 51 aileye sıcak yemek dağıtıyor

Bu haber 24 Mart 2020 - 6:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan ve yardıma muhtaç 51 aileye günlük sıcak yemek dağıtıp, ihtiyaçlarını karşılıyor.

Belediye’nin aşevinde hazırlanan yemekler önce sefer taslarına dolduruluyor. Daha sonra da ekipler tarafından önceden belirlenen adreslere gidilerek yemekler bırakılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşları da ziyaret eden ekipler hem yemeklerini bırakıyor, hem de ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor.

Hedeflerinin 80 aileye sıcak yemek dağıtmak olduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Behzat Dayan, Bitlis Belediyesi bünyesinde daha önceden devam eden uygulamanın virüs sonrası daha da genişletildiğini söyledi.

Dayan açıklamasında şunları ifade etti:
“Koronavirüs dolayısıyla hükümetimizin dışarı çıkmalarını yasakladığı 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine gidiyoruz. Bu vatandaşlarımızın başta ilaç ve diğer ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyoruz. Aynı zamanda belediyemize ait sosyal medya hesapları üzerinden ulaşan vatandaşlara da ulaşmaya çalışıyoruz. Ayrıca 51 aileye öğlen ve akşam olmak üzere günde 2 kez sıcak yemek bırakıyoruz. Belediye olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Sahaya hakim durumdayız. Elimizdeki listenin dışında durumu iyi olmayan vatandaşlara da ulaşıyoruz. Ayrıca koronavirüs dolayısıyla kapanan birçok işyeri çalışanına da gıda kolileri ulaştırıyoruz. Yine ihtiyacı olanların sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere ulaşmasını bekliyoruz.”

mersin escort