SON DAKİKA

Bitlis Belediye Başkanı Tanğlay: “Kar yağana kadar çalışmaya devam edeceğiz“

Bu haber 11 Kasım 2019 - 6:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay pastırma sıcaklarının devam ettiği Bitlis’te çalışmalarını kar yağıncaya kadar sürdüreceklerini söyledi.

Bitlis Belediyesi bahar aylarında başlattığı alt ve üst yapı çalışmaları, kış sezonuna girilmesine rağmen havaların halen sıcak olması sebebiyle devam ettiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde başlatılan yol asfaltlama, kaldırım, bordür yenileme ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları son hız devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İnönü, Yükseliş ve Taş mahallelerinde yol asfaltlama Hüsrevpaşa, İnönü ve Şemsi Bitlis Mahallelerinde kaldırım ve bordür yenileme işlemleri gerçekleştiriliyor.

Ekipler eski kaldırım taşlarını sökerek, yerine daha uzun ömürlü parke ve bordür taşı döşüyor. Onarım ve sorun teşkil eden yerlerde anında müdahale ile kilitli parke ve kaldırım taşı onarımları çözüme kavuşturuluyor.

Çalışmaların sezon sonuna kadar tüm hızıyla devam edeceğini belirten Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, güzel bir Bitlis için çalıştıklarını söyledi. Mevsimin kısa olması nedeni ile son ana kadar çalışacaklarını belirten Tanğlay, “Halkımızın sorunsuz bir kentte yaşamalarını sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz Bitlis’in değişik mahallelerinde çalışıyorlar. Mevsim koşulları elverdiği sürece, havalar çok soğuyana ya da kar yağana kadar çalışmalarımız devam edecek.” dedi.