SON DAKİKA

BİGACEM’den “Gazeteciler Günü” Programı

Bu haber 10 Ocak 2018 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Bitlis ve ilçelerinde görev yapan üyelerine yönelik program düzenlendi.

Gazeteciler Günü dolayısıyla Bitlis’teki özel bir restoranda yemek programı düzenleyen BİGACEM, hem gazetecilerin gününü kutladı hem de BİGACEM’in 2017 yılı faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Düzenlenen programda BİGACEM adına konuşma yapan BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş, gazetecilerin gününü kutladı.

Konuşmasında gazetecilik mesleğinin zorluklarına ve önemine değinen Özcan Çiriş, “Değerli meslektaşlarım, öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyor, davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün zor şartlarda gazetecilik görevini yerine getirmeye çalışan siz değerli meslektaşlarımızla bir arada olmak ve sizlerle ortak bir platformda toplanmak bizleri son derece mutlu etmiştir. BİGACEM olarak oluşturduğumuz yeni yönetimle geldiğimiz görevimizde her geçen gün daha da aktif çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar sonucunda bu gün Bitlis ve ilçelerinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerinden oluşan toplam 52 üyeye ulaştık. Ayrıca; yer sorunu yaşayan cemiyetimize Bitlis merkez ve Tatvan ilçemizde yer kazandırdık. BİGACEM Yönetim Kurulu olarak, cemiyetimizin maddi açıdan kimseye muhtaç olmadan ayakta durabilmesi için çeşitli projeler de üretmeye çalışıyoruz. Bu anlamda başlattığımız bir takım çalışmalarımız mevcut. Ayrıca Gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi ve genç nesillere aktarılması amacıyla hazırlayarak Kalkınma Bakanlığına sunmuş olduğumuz “Genç Gazeteciler yetişiyor” isimli SODES projemizin de kabul görmesinin ardından önümüzdeki günlerde Gazetecilik alanında kurslar açacağız. Proje sayesinde Bitlis’te hem gazetecilik mesleğinin geliştirilmesini hem de mesleğe genç gazeteciler kazandırılacağını amaçlıyoruz. Bu vesile ile projenin de ilimize ve cemiyetimize hayırlı olmasını diliyorum. Sonuç olarak bugün burada siz değerli meslektaşlarımızla bir arada olup, hem kaynaşmak hem de birbirimizle olan özlemlerimizi gidermek üzere toplandık. Sorunlarımızı bir tarafa bırakıp, belki bir bayram havasında değil, sıcak bir ortamda aynı platformda buluşturmak amaçlandı. Bu anlamda organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı da hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Ayrıca bir kez daha tüm meslektaşlarımızın gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Programa katılan gazeteciler ise, düzenlenen etkinlikten ötürü BİGACEM’e teşekkürlerini ilettiler.

Düzenlenen program BİGACEM tarafından Bitlis’in tanıtımına ve BİGACEM’e sunmuş oldukları katkılardan dolayı Gazetecilere “Teşekkür Belgesi” takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. (Haber: Ceren KURTYE)