SON DAKİKA

BİGACEM TRT DİYARBAKIR RADYOSUNUN KONUĞU OLDU

Bu haber 09 Mayıs 2018 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Derneği (BİGACEM) SODES kapsamında yürüttüğü ‘Genç Gazeteciler Yetişiyor’ Projesi hakkında bilgilendirme yapmak üzere TRT Diyarbakır Radyosuna konuk oldu.

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan ve Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (BİPEM) ile Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin yürüttüğü ‘Genç Gazeteciler Yetişiyor’ projesinde 2 etap kursları başladı.

Önceki gün TRT Diyarbakır Radyosunda Firuzhan Nurani’nin konuğu olan BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yaklaşık 15 dakikalık canlı yayında projenin detaylarını anlatan BİGACEM Başkanı Çiriş, projenin bölgedeki gazeteciler açısından da önem taşıdığına dikkati çekti.

Nurani’nin sorularını yanıtlayan Çiriş, proje ile 240 kişiye eğitim verme hedefinde olduklarını, bu kapsamda bugüne kadar 88 kursiyerin eğitim aldığını dile getirdi. Çiriş yağptığı söyleşi de şunlara yer verdi:
“Yaklaşık 4 ay önce hayata geçirdiğimiz projemizin 2’nci etap kurslarına başladık. Tatvan ve Ahlat ilçesinde devam eden kurslarımızda Gazetecilikte etik kuraklar, haber yazımı, haber fotoğrafçılığı, haber kameramanlığı ve montaj konularında eğitimler veriliyor. Değişik derneklerle işbirliği yapılarak, dış çekimler ve kuralları hakkında da bilgilendirmelerde bulunuyoruz” dedi.