SON DAKİKA

BİGACEM GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 10 Ocak 2020 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Derneği (BİGACEM) üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin katıldığı kahvaltı Bitlis Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.  Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan BİGACEM Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Çiriş, Bitlis’te görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Çiriş yaptığı konuşmasında, basının zor günler yaşadığı, özgürlüklerin ve eleştirinin az olduğu bir dönemi yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: “Basın tarihin her döneminde muhalefet görevini sürdürmüştür.

Ancak son yıllarda yaşananlar basının özgür düşüncesine pranga vurmuştur. Bugün yaşanan ekonomik zorluklar, düşünce özgürlüğünün kısıtlanması basın sektörünü ciddi anlamda zora sokmuştur. Bütün bu zorluklara zorlu coğrafyalarda eklenince gazetecilerin çalışma şartlarının daha da güçleşmektedir. Ancak gazeteciler olarak yarınlardan umudumuzu kaybetmeden yarınımızı tesis etmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bütün bu zorluklar arasında mesleğini icra eden tüm gazeteci dostlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”  Yapılan açıklamanın ardından ilin tanıtımına katkı sunan gazetecilere teşekkür belgesi veren Özcan Çiriş, katılımlarından dolayı da gazetecilere teşekkür etti.