SON DAKİKA

BEÜ,’Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020 ‘de Tanıtıldı

Bu haber 24 Ekim 2020 - 11:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi, (BEÜ) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yükseköğretim kurumları ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik ilk kez düzenlenen ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ye katılarak tanıtım etkinliği gerçekleştirdi.

YÖK tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla oluşabilecek riskler de dikkate alınarak, üniversite adaylarının tercih edeceği programların yükseköğretim kurumları tarafından dijital ortamda tanıtılması amacıyla 4-7 Ağustos 2020 tarihleri arasında sanal fuar düzenlendi.

Yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkânların anlatıldığı sanal fuara “https://sanalfuar.yok.gov.tr” adresi üzerinden erişim sağlandı. Tercih sürecinde ilk kez yükseköğretim kurumlarını dijital ortamda bir araya getiren sanal fuara üniversite tercihi yapacak aday ve aileleri büyük ilgi gösterdi.

“Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020”de BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım yönetiminde; Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Levent Ekinci koordinatörlüğünde ve Arş. Gör. Oğuz Doğan, Arş. Gör. Dr. Barış Çağırkan, Arş. Gör. Ümit Buğrahan Özcan ve Öğr. Gör. Ethem Babrak’tan oluşan bir ekip kurularak;  4 gün boyunca öğrencilerin puan, sıralamaları, öğrenim şartları, yurt imkânları, üniversitenin fiziki ve sosyal şartları ile ilgili tüm sorular yanıtlandı.

Rektör Yardım: “Üniversitemizi her fırsatta tanıtmaya devam ediyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, tanıtım faaliyetlerini çok önemsediklerini ve bu bağlamda her platformda üniversitemizle birlikte kadim şehrimiz Bitlis’in de tanıtımını yaptıklarını vurgulayarak, “Üniversitemizi her fırsatta tanıtmaya devam ediyoruz. Pandemi sürecinde de tanıtım faaliyetlerini aksatmıyoruz. Elimizden geldiği kadar tüm fuarlara katılıyor, şehrimizi ve üniversitemizi en doğru ve en etkili yöntemlerle anlatıyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)