SON DAKİKA

BEÜ’lü Akademisyenler ‘En İyi Poster Sunumu’ Ödülüne Layık Görüldü

Bu haber 26 Haziran 2018 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Doç. Dr. İsa Sıdır, Fırat Üniversitesinde gerçekleştirilen “International Conference On Physical Chemistryand Functiona lMaterials (PCFM’18)” kongresinde ‘En İyi Poster Sunumu’ ödülü aldı.

Doç. Dr. İsa Sıdır, 19-21 Haziran tarihlerinde Fırat Üniversitesinde gerçekleştirilen kongrede sunduğu “Exploring Electronic Structureand Optical Properties of HydrazineDerivatives By Solution Technique” başlıklı çalışmasıyla En İyi Poster Sunumu ödülüne layık görüldü.

Bu çalışmanın çözelti tekniği kullanılarak hydrazine molekülleri ile organik optoelektronik aygıt üretimi odaklı olduğunu söyleyen Doç. Dr. Sıdır, üniversitemizde organik elektronik malzemeler, optoelektronik aygıtlar için organik yarıiletken çözeltiler ve solvatokromik malzemelerin temelini oluşturan deneysel ve teorik çalışmaları yapabildiklerini ifade etti.

Fonksiyonel organik elektronik aygıt tasarımı ve üretimi için çalışmalarının devam ettiğini belirten Doç. Dr. Sıdır, bu çalışmaları Doç. Dr.Yadigar Gülseven Sıdır, Anadolu Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Halil Berber ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Demiray’ın katkılarıyla yaptığını söyledi. Katkılarından dolayı çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirten Doç. Dr. Sıdır,ayrıca desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a teşekkür etti.