SON DAKİKA

BEÜ’DE “YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJESİ”NDE AKADEMİSYENLER SERTİFİKALARINI ALDI

Bu haber 29 Aralık 2020 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından düzenlenen ve Bitlis Eren Üniversitesi’nden (BEÜ) 2 akademisyenin katıldığı “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını aldı.

BEÜ akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ın da katıldığı,  Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında düzenlediği Faz III Lansmanı toplantısı gerçekleştirildi. YÖK ve Cisco arasında dijital eğitim alanında 16 Mart 2020’de başlatılan iş birliği kapsamında, Anadolu’da bulunan ve “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında yer alan 24 üniversiteden akademisyenlere “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında verilen eğitimlerde ilk iki faz tamamlandı. Projenin ilk iki fazında eğitim alan 63 akademisyenden 51’i eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Bu kapsamda düzenlenen sanal sertifika töreninde eğitim sürecini başarıyla tamamlayan Üniversitemiz akademisyenleri Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur sertifikalarını aldı.

 

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Yardım, “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında aldığı eğitimleri başarıyla tamamlayan akademisyenler Dr. Öğr. Üyesi Erdal Akın ve Öğr. Gör. Erol Gödur’u tebrik etti. Öte yandan bu projenin öneminin daha da iyi anlaşıldığını ifade eden Rektör Yardım, BEÜ’nün “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi”nde yer almasından memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

Törenin ardından yine Anadolu’dan seçilen 30 yeni üniversitenin katılımıyla 3. Faz eğitim programının tanıtımı gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK yetkililerinin yanı sıra, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yardım ile projede yer alan üniversitelerin rektörleri ve bu üniversitelerde proje kapsamında eğitici eğitimini alan ve alacak olan akademisyenlerle Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri Habibe Açık katıldı.

Projeye 7 Mayıs’ta 16 Yeni Üniversitenin Eklenmesi ile Toplam Üniversite Sayısı 24’e Ulaşmıştı. YÖK ve Cisco’nun dijital eğitim alanındaki bu iş birliği kapsamındaki ikinci fazda ise Üniversitemizin yanı sıra “Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Artvin Çoruh, Batman, Bayburt, Bingöl, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Kilis 7 Aralık, Munzur, Muş Alparslan, Osmaniye, Siirt, Şırnak Üniversiteleri” yer aldı. (HABER: CEREN KURTYE)