SON DAKİKA

BEÜ’DE YENİ AÇILAN BÖLÜM VE PROGRAMLARA 460 ÖĞRENCİ ALINACAK

Bu haber 11 Haziran 2019 - 8:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde yeni açılan 5 bölüm ve 8 programa 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında toplam 460 öğrencinin alınacağı belirtildi. Konu ile ilgili BEÜ tarafından yapılan yazılı duyuruda şu bilgilere yer verildi; Bitlis Eren Üniversitesi Ailesi olarak her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Bazı bölüm ve programlara öğrenci alınması konusundaki teklifimiz, Yükseköğretim Genel Kurulunca kabul edildi. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle Fakülte ve Meslek Yüksekokullarımızda (MYO) yeni açılan 5 bölüm ve 8 programa toplamda 460 öğrenci alınacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesindeki İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne 60, Matematik Bölümü’ne 30 ve Sosyoloji Bölümü’ne 20 öğrenci; Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne 40 ve Sinema –Televizyon Bölümü’ne 50 öğrenci; Adilcevaz MYO bünyesindeki Bilgisayar Programcılığı Programı’na 30 öğrenci; Hizan MYO bünyesindeki Adalet Programı’na 50 öğrenci; Sosyal Bilimler MYO bünyesindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Programı’na 30 öğrenci; Teknik Bilimler MYO bünyesindeki Tapu ve Kadastro Programı’na 30, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Programı’na ise 30 öğrenci kontenjanı belirlendi.

GÜROYMAK MYO ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞUYOR

Öte yandan 2018 yılında açılan Güroymak MYO öğrencilerine kavuşuyor. YÖK’ün onay vermesiyle 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Güroymak MYO bünyesindeki Basın ve Yayıncılık Programı’na 30, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı’na 30 ve Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programı’na 30 olmak üzere toplamda 90 öğrenci kontenjanı belirlendi. Böylece 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Üniversitemizde yeni açılan bölüm ve programlara toplamda 460 öğrenci alınacak. Ayrıca Kanık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesindeki Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’ne öğrenci alınması konusundaki çalışmalar devam ediyor.

Açılan Bölüm ve Programlar, Türkiye’nin En Önemli Bölüm ve Programları Arasında Yer Alıyor

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Bitlis Eren Üniversitesi Ailesinin her geçen gün biraz daha büyüdüğünü söyledi. Açılan bölüm ve programlardan dolayı mutlu olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Yardım, üniversitenin büyümesi ve bu çeşitli bölüm ve programların açılmasının bir anlamda şehre katkı sunmak anlamına geleceğini ifade etti. Üniversitemiz bünyesinde açılan bölüm ve programların tamamının çok nitelikli ve gözde olduğunu, doluluk oranları bakımından Türkiye’nin en önemli bölüm ve programları arasında yer aldığını aktaran Rektör Prof. Dr. Yardım, istihdam açısından da çok geniş imkânlara sahip bölüm ve programlar olduğunu söyledi.

GÜROYMAK HAK ETTİĞİ ÜNİVERSİTESİNE KAVUŞTU

Üniversitemizin şehrimize değer katmaya devam ettiğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Yardım, Güroymak MYO bünyesi altındaki bölüm ve programlara öğrencilerin alınmasıyla Güroymak halkının, yıllardır özlemini çektiği Güroymak Meslek Yüksekokulu’na kavuştuğunu söyledi. Güroymak MYO’nun Güroymak’a hizmet noktasında olumlu yansımalarının olacağını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Yardım, atılan bu adımlarla Güroymak halkına hak ettikleri bayram hediyesini verdiklerini ve Üniversite Yönetimi olarak bunun mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.