SON DAKİKA

BEÜ’de “Yaşlılara Saygı” Programı Düzenlendi

Bu haber 27 Mart 2018 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda (MYO), “Yaşlılara Saygı” programı düzenlendi.

MYO tarafından okulun konferans salonunda düzenlenen programda konuşan MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Hatice Öntürk, her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu belirtti.

Yaşlıların, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür ve değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan en değerli varlıklar olduğunu vurgulayan Öntürk, şunları ifade etti:

“Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Çevresinden ilgi gören yaşlılar, daha sevecen olurlar, sağlıklı ve hayata daha sıkı bağlanırlar. Annelerimizin, babalarımızın ve hatta dede ve ninelerimizin bizden başka kimsesi yok. Bugünkü sağlıklı ve mutlu günlerimizi onların fedakarlıklarına borçluyuz. Yaşlı bakımının, yaşlılara gönül vermiş asil yürekli ve yüce gönüllü gençleri, gözlerinize baktıkça geleceğimizin güvende olduğunu hissediyorum. Ülkemizin dört bir yanında yaşlılarımızın güzel bir yaşam sürmesine katkı sağlayacaksınız. Manevi boyutu çok özel bu mesleği icra ederken hepinize başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”