SON DAKİKA

BEÜ’de “TÜBİTAK İçin Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi”

Bu haber 26 Nisan 2018 - 9:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Bitlis Eren Üniversitesince (BEÜ) düzenlenen “TÜBİTAK İçin Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” sertifika dağıtım töreniyle sona erdi.

BEÜ’de düzenlenen törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, eğitimin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve proje eğitmenlerine teşekkür etti, kursiyerlere de hayırlı olması dileğinde bulundu.

Demirtaş, üniversite olarak bu tür faaliyetlere katkı sunmaya devam edeceklerini kaydederek, eğitimin hayırlı olmasını diledi.

Proje yürütücüsü Prof. Dr. Ahmet Beyarslan da eğitimin çok başarılı geçtiğini ve bilimsel çalışmalara daha fazla yer vermeyi amaçladıklarını belirtti.

Beyarslan, ülkelerin kalkınmışlık düzeylerinin patent ve yayınlarla ölçüldüğünü, eğitim sonunda başarılı birçok projenin ortaya çıkacağına inandığını ifade etti.

Program Demirtaş’ın, Beyarslan’a ve proje eğitmenleri Prof. Dr. Vedat Bulut, Prof. Dr. Nurettin Aydoğdu, Prof. Dr. Selim Kutlu ile Prof. Dr. Ahmet Ayar’a teşekkür belgesi, kursiyerlere ise sertifika verilmesiyle sona erdi.