SON DAKİKA

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (BEÜ) SOSYAL BİLİMLER MYO SOSYAL GÜVENLİK PROGRAMI MEZUNLARININ YÜZDE 40’I İŞE YERLEŞTİ

Bu haber 28 Eylül 2020 - 6:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Sosyal Güvenlik Programı’ndan mezun olan 57 öğrenciden 20’si sosyal güvenlik kurumlarında işe yerleşti. 2016 yılında öğrenci almaya başlayan ve bugüne kadar mezun ettiği 57 öğrenciden 20’sinin işe yerleştiğini açıklayan Bitlis Eren Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Parlakpınar, böyle bir başarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Türkiye’de 131’i devlet üniversitesi 78’i vakıf üniversitesi olmak üzere toplamda 209 üniversitenin bulunduğuna dikkati çeken Parlakpınar, 31’i devlet, 2’si ise Vakıf üniversitesi olmak üzere 33 üniversitede Sosyal Güvenlik Programının yer aldığını belirtti.

Bitlis Eren Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mülkiyet Koruma Güvenlik Bölümü Sosyal Güvenlik Programı 2016 yılında öğrenci alımına başladığını, buna rağmen mezun olan öğrencilerin büyük bir kısmının işe yerleşmesinin başarı olduğunu da sözlerine ekleyen Parlakpınar, şöyle konuştu: “2020/1 KPSS atamasında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; merkez ve taşralara memur alımı için 600 kadro ilanı çıkardı. Bu atamalarda Bitlis Eren Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Mülkiyet Koruma Güvenlik Bölümü altında yer alan Sosyal Güvenlik Programından 2018-2019 mezunlarından 14 kişi Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına bağlı il ve ilçelere atandı.

Aynı zamanda daha öncesinde 2018-2019 yılı KPSS atamalarında da mezun öğrencilerden 6 kişi de Sosyal Güvenlik Kurumlarına atandı. Böylece Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Programından toplam 57 mezun öğrenciden 20’si Sosyal Güvenlik Kurumuna atanmış oldu. Böyle bir başarı bizleri mutlu etti. Mezun öğrencilerimizi kutluyorum. Bu başarıda öğrencilerin büyük çabalarının yanında Meslek Yüksekokulumuzda yürütülen öğretim faaliyetleri yanında rehberlik faaliyetlerinin de önemli katkı sağladığını düşünüyoruz. Başta bizleri her konuda destekleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a olmak üzere  başarıda emeği olan tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.”