SON DAKİKA

BEÜ’de eğitim materyalleri sergisi düzenlendi

Bu haber 28 Mayıs 2019 - 7:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Materyalleri Sergisi” düzenlendi.

Hüsrevpaşa Yerleşkesi Dil Merkezi Binası’nda gösterime sunulan serginin açılışını BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli yaptı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rüstemli’ye, Rektör Başdanışmanı Öğr. Gör. Ali Rıza Savaş ve Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Öntürk eşlik etti.

Sergide, Öğr. Gör. Esra Kınay Gündoğdu rehberliğinde çocuk gelişimi öğrencilerinin yıl boyunca çeşitli dersler kapsamında hazırladıkları yaklaşık 400 adet eğitim öğretim materyali yer aldı. Serginin ilk günü akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edildi. Sağlık Hizmetleri MYO tarafından yapılan açıklamada serginin 25 Mayıs tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacağı bildirildi.

Sergi kapsamında Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış bilişsel materyaller, gelişim materyalleri, tasarım materyalleri, yöresel oyuncaklar,  oyun ve müzik materyalleri ile Uygulama Kreş ve Anaokulu’nun 5 yaş grubu öğrencilerinin yıl boyunca yapmış oldukları ebru eserleri sergilendi ve küçük ebruzenlerin yaptıkları çalışmalar büyük ilgi topladı.

Sergilenen eserleri ilgiyle inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rüstemli, çocuk gelişimi öğrencilerine ve Öğr. Gör. Esra Kınay Gündoğdu’ya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Her yıl düzenledikleri serginin öğrencileri oldukça motive ettiğini ifade eden Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Öntürk, öğrencileri ve hocalarının emeklerinin çok kıymetli olduğunu belirterek tüm eserlerin Bitlis merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde bulunan anaokulu, anasınıfı ve rehabilitasyon merkezlerine hediye edildiğini söyledi.

Sergi açılışının ardından, hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program son buldu.