SON DAKİKA

BEÜ TARAFINDAN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bu haber 31 Mayıs 2019 - 7:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından, Bitlis’in Tatvan ilçesinde “Geleneksel İftar Yemeği Programı” düzenlendi. BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ın ev sahipliğinde, 27 ve 28 Haziran tarihlerinde düzenlenen Geleneksel İftar Programı’nda, üniversitenin tüm birimlerinde çalışan akademik ve idari personeller ile aileleri bir araya geldi. Tatvan’daki özel bir restaurantta düzenlenen iftar yemeği programında, Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve eşi Hatice Yardım konuklarla tek tek ilgilendi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, Prof. Dr. Sabir Rüstemli ve Prof. Dr. Zeki Argunhan da hazır bulunduğu iftar yemeğinde, Rektör Prof. Dr. Yardım kısa bir konuşma yaparak, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının birlik, beraberlik, hoşgörü ayı olduğunu anımsattı ve Bitlis Eren Üniversitesi ailesini aynı sofrada bir bütün olarak görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Rektör Prof. Dr.Yardım, Ramazan ayının tüm insanlığa ve Müslümanlara huzur ve bereket getirmesini dileyerek konuşmasını noktaladı.

Yapılan konuşmanın ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde program devam etti. Daha sonra ezanın okunmasıyla birlikte dualar edilerek oruç açıldı ve yemek sonrası çay ikramında bulunuldu. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Geleneksel İftar Programı’nda yoğun katılımın sağlandığı gözlendi.