SON DAKİKA

BEÜ REKTÖRÜ YARDIM’DAN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Bu haber 08 Kasım 2019 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Erdal Necip Yardım Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yardım yayımladığı mesajında, “İslam dünyasında, Peygamber Efendimizin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Yüce Rabbimizin insanlığa büyük bir lütuf ve âlemlere rahmet olarak gönderdiği Hazreti Muhammed (sav)’ın dünyayı teşriflerini coşkuyla kutladığımız bu mübarek gece olan Mevlit Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Mübarek doğumu asırlar önce müjdelenen Hz. Muhammed’in tesis ettiği toplumsal yapı, tüm insanlığın varmak istediği nihai noktadır. Onun öğretisi barış, huzur ve güven içinde hiç kimsenin hakkına tasallut edilmediği, herkesin dayanışma içinde ve kardeş olduğu, insanlığın asırlardır özlemini çektiği bir yaşama biçimidir. Birlik ve beraberliğimizi daha da arttırmaya vesile olacağına inandığım bu özel gün ve gecelerde, Peygamber Efendimiz’in bizlere tavsiye ettiği bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama zamanıdır.

Ellerin semaya açıldığı bu mübarek zamanlarda edilen tüm duaların kabul olması temennisiyle Mevlit Kandili’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlık için sevgi, barış, huzur, kardeşlik ve hoşgörü iklimini geliştirmesine hizmet etmesini diliyor; İslam âleminin, aziz milletimizin, Bitlislilerin ve üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimizin Mevlit Kandili’ni kutluyorum.