SON DAKİKA

BEÜ REKTÖRÜ YARDIM’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 23 Kasım 2018 - 13:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yardım mesajında, “Tarih boyunca büyük başarılara imza atan medeniyetlerin başarılarının temelinde eğitim yer almaktadır. Eğitim sistemimizin temel yapı taşları ise kuşkusuz öğretmenlerimizdir” dedi.

Yardım Mesajında şunlara yer verdi:

“Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak; onları iyiye, güzele sevk edecek; vatansever, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi içselleştirmiş bir nesil olarak yetiştirecek en önemli aktörlerin başında öğretmenlerimiz gelmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin insanı ve insani değerleri merkeze alan, üreten ve kazanımları insanlık yararına kullanabilme donanımına sahip bireyler olarak yetiştirilmesi yine öğretmenlerimizin emek ve gayretleriyle mümkündür. Öğretmenlerimizin mesleklerinin kutsiyetine, haysiyetine ve hassasiyetine uygun olarak görevlerini layıkıyla yapmaya devam edeceklerine olan inancım tamdır.”

Yardım, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesinde kendini gösteren, “Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak elbette öğretmenlerimizin bir gün değil tüm zamanlarda anılması, baş tacı edilmesi temennimizdir.’ diyerek, “Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin en ücra yerlerinde türlü zorluklara rağmen hoşgörü ve sevgileriyle yurt dışında ve vatanın dört bir yanında fedakârca çalışarak geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizi ve çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin; kutsal bir mesleği seçerek öğretmen olmak hayaliyle yola çıkmış tüm öğretmen adayı öğrencilerimizin; üniversitelerimizdeki tüm öğretim elemanlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz başta olmak üzere, vefat eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.