SON DAKİKA

BEÜ Öğrencisi Kick Boks’ta dünya 3’ncüsü oldu

Bu haber 14 Kasım 2019 - 7:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ)öğrencileri Hasan Eripek ve Turgut Dağdağan Büyükler Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda başarı elde ederek kategorilerinde Dünya Üçüncüsü olmayı başararak, bronz madalya almaya hak kazandılar.

Dünya Kick Boks Federasyonu tarafından 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen şampiyonaya, Bitlis Eren Üniversitesi’ni temsilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan (BESYO) milli takıma 3 öğrenci katıldı.

58 ülkeden 750 sporcunun katıldığı Büyükler Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda BESYO 1. Sınıf öğrencisi Hasan Eripek K1 Ağır  Siklet dalında, BESYO 4. Sınıf öğrencisi Turgut Dağdağan ise 86 kiloda Dünya Üçüncüsü oldular.

Şampiyonada derece elde eden sporcuları, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ı makamında ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette bronz madalya kazanan öğrenciler Hasan Eripek ve Turgut Dağdağan derece aldıkları şampiyona hakkında Rektör Prof. Dr. Yardım’a bilgi verdi. Gerçekleşen ziyarette öğrencilere BESYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Atlı ve Kick Boks ve MuayThai Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ömer Uğur eşlik etti.

Sporcuların yapılan müsabakalardan dereceyle dönmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, milli sporcular Hasan Eripek ve Turgut Dağdağan’ı başarılarından dolayı tebrik etti. Bu başarıları değerli bulduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Yardım,  üniversite olarak her zaman öğrencilerimize destek olacaklarını söyledi.

Yapılan ziyaret Rektörümüz Yardım’ın başarılı sporcular ve antrenörüne çeşitli hediyeler vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Milli sporcular ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Argunhan’ı da ziyaret etti.

 

mersin escort