SON DAKİKA

Beü Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Lisans Programı’na 40 Öğrenci Alınacak

Bu haber 27 Temmuz 2019 - 9:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Lisans Programı’na Özel Yetenek Sınavı ile 40 öğrenci alınacak. BEÜ tarafından yapılan duyuruda, yayınlanan kılavuzda, 22 Temmuz Pazartesi günü başlayan başvuruların 2 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceği belirtildi.

Duyuruda “Üniversitemiz, Geleneksel Türk Sanatları’nın gelecek nesillere sağlam bir alt yapı ile aktarılmasını, ata yadigârı eserlerin yeniden yorumlanmasını, gelecek kuşaklara milli benliğin taşınmasını ve bilimsel, sanatsal, kültürel gelişmeler ışığında, araştırmacı ruha sahip, çağdaş ve demokratik bilim adamları ile sanatçılar kazandırmayı amaçlamaktadır.

Sanat ürünlerinin araştırılmasına, saptanmasına ve arşivlenmesine, bu bağlamda Türk kültür miras ve birikiminin sistematik olarak değerlendirilmesine önem veren Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Tezhip Anasanat Dalı, Eski Yazı (Hüsn-i Hat) Anasanat Dalı, Halı – Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Anasanat Dalı ve Çini Anasanat Dalları ile Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nde kurulmuştur” denildi.

mersin escort