SON DAKİKA

Başkan Vekili Ustaoğlu Çeşitli Ziyaretler Yaptı

Bu haber 24 Ocak 2018 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis Belediye Başkan Vekili Vali İsmail Ustaoğlu, Bitlis merkezde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Ustaoğlu, ilk önce Bitlis Belediyesi, Bitlis Valiliği ve Kızılay Bitlis Şubesi tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında oluşturulan Aşevi’ni ziyaret etti. Ustaoğlu, günlük 100 kişiye hizmet verecek olan aşevi’nin ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek çıkaracağını söyledi.

Başkan Vekili Vali Ustaoğlu, daha sonra Belediyenin kadınların el emeklerinin satışına yönelik çarşı merkezinde  yapımı devam eden merkezi de ziyaret etti.

Bitlisli kadınların çeşitli kurslarda ürettikleri el emeği ürünlerin satışının yapılabileceği bir mekan oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Ustaoğlu, burada sadece satış değil, kadınların çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı mekan haline getirileceğini belirtti.

Ustaoğlu burada yaptığı açıklamasında, “Kadınlar burada yaptıkları  ürünleri sergileme fırsatı bulup ürünlerini sergileyip satabilecekler. Bu sayede kadınlar aile ekonomilerine katkıda bulunacaklar. Binanın içinde mutfak, mescit, emzirme odası,  kafeterya ve ürünlerin üretileceği atölyeler olacaktır” dedi.

Bölgedeki esnaflarla da sohbet eden Başkan Vekili Vali Ustaoğlu, projenin sadece kadınlara sosyallik kazandırmasından öte, çarşı merkezinin de canlanmasına katkı sunacağını söyledi.

“BİTLİS BALINDA HİJYENE ÖNEM VERECEĞİZ”

Vali Ustaoğlu Çarşı merkezinde buluna bal paketleme tesisini de ziyaret etti. Bitlis’in tanıtımında önemli bir yere sahip olan Bitlis Balının paketlenmesinde hijyene büyük önem verilmesi gerektiğini belirtti.

İstanbul’daki Balcılık Fuarında dereceye giren Bitlis Balı Tulliana Ersan Balcılık Arıcılık paketleme tesislerini ziyaret eden Ustaoğlu, burada yapılan çalışmaları inceledi. Ustaoğlu “Özellikle Bitlis’in tanıtımına katkı sunan Bal sektöründe hijyen sağlanmalıdır. Kaliteli bal üretimi hijyenle birlikte olmalıdır. Buna dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler ziyaretler kapsamında İlçelere servis sağlayan minibüs duraklarını da ziyaret ettiler. Minibüsçüler, Ustaoğlu’na böyle bir mekan sağladığı için teşekkür ettiler. Burada esnafın sorunlarını dinleyen Ustaoğlu, çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

Bitlis’in en eski binalarından olan Eski Belediye binasının zabıta ve tahsilat için yeniden düzenleneceğini ifade eden Başkan Vekili Vali Ustaoğlu, binada yapılacakları sıraladı. Ustaoğlu, Çarşı merkezindeki canlılığı artırmak için bazı birimleri buralara kaydıracaklarını, bunların başında su tahsilatı ve zabıta ekiplerinin tarihi binaya taşınacağını söyledi. Vali Ustaoğu ve beraberindekiler daha sonra tarihi binadan ayrıldı.