SON DAKİKA

Başkan Demir, Tatvan Semt Kütüphanesini Gezdi

Bu haber 26 Kasım 2018 - 9:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DAP İdaresi tarafından Tavan’da yaptırılan Semt Kütüphanesi hizmete başladı. DAP Başkanı Adnan Demir, hizmete açılan DAP Semt Kütüphanesinde incelemelerde bulundu.

DAP İdaresi tarafından desteklenen projeleri yerinde görmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere önce Muş, ardından Bitlis’e gelen DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, gençler ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Tatvan semt kütüphanesini İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ile birlikte gezdi.

“DAP Bölgesi’nde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)’nin‘Tatvan Okuyor’ projesiyle yapımı tamamlanarak 2017 yılında hizmete açılankütüphanedeöğrencilere sıcak bir ortamda ders çalışma imkanısağlandığını gören Başkan Demir, “Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin kitaba ve bilgiye kolayca ulaşabilecekleri, kültürel faaliyetlerini gerçekleştirilebilecekleri, çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, zamanlarını verimli şekilde değerlendirerek, onlara sıcak bir ortamda ders çalışma imkanı sağladığımızdandolayı mutluyum” dedi.

Eski Ahlat yolu üzerinde bulunan Kale Mahallesindeki Polis kampının yanında yer alan kaymakamlığa ait binada hizmet veren proje ile kitap okuma alışkanlığı kazandırmasının yanı sıra öğrenci ve gençlerin nezih bir ortamda ders çalışmalarına imkan sunuluyor. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü açık olan kütüphanede öğrenci ve gençlere kaynak kitap ve ücretsiz internet imkanın yanı sıra yine ücretsiz çay ikramında da bulunuluyor.