SON DAKİKA

BALKAN ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE’Yİ BİTLİSLİ ATLETLER TEMSİL EDECEK

Bu haber 10 Şubat 2019 - 9:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’da 10 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olan Balkan Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye’yi Bitlisli atletler temsil edecek.

İstanbul 10 Şubat’ta başlayacak ve 9 ülkeden birçok sporcunun katılacağı Balkan Salon Atletim Şampiyonasına Türkiye adına Bitlisli sporcular olan Ayetullah Aslanhan ve Samet Demir yarışacaklar. 3 bin metre atletizm yarışlarında derece almak istediklerini belirten Bitlisli atletler, antrenör Fahri Tunçtan gözetiminde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Atletim Milli Takım Antrenörü Fadıl Kara yaptığı açıklamada, Türkiye’den şampiyonaya 2 sporcunun katılacağını, bunların 2’sinin de Bitlisli atletler olduğunu söyledi. Kara açıklamasında şöyle konuştu:

“10 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan şampiyonada her ülkeden 2 sporcu katılacak Türkiye’yi de 2 Bitlisli sporcu olan Ayetullah Aslanhan ve Samet Demir temsil edecekler. 2 sporcunun da yarışları kazanacak güçte olduğunu biliyoruz. Başta antrenörleri Fahri Tunçtan olmak üzere 2 sporcumuza da başarılar diliyorum” dedi.