SON DAKİKA

Avrupa 2’nci Bitlisli Atlet memleketinde alkış ve çiçeklerle karşılandı

Bu haber 11 Aralık 2019 - 21:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

PORTEKİZ’de gerçekleştirilen Avrupa Kros Şampiyonasında 47 ülkeden 102 sporcunun katıldığı Avrupa kros Şampiyonasında 2’ncilik elde eden Bitlisli atlet Ayetullah Aslanhan memleketinde çiçeklerle karşılandı.

Ayetullah Aslanhan’ı Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü önünde İl Müdürü Savaş Bulan, Atletizm İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Fadıl Kara, Şube Müdürleri ve yakınları karşıladı. Araçtan inerken alkışlarla karşılanan Aslanhan, büyük gurur yaşadığını, emeği geçenlere de teşekkür etti.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Avrupa 2‘ncisi Ayetullah Aslanhan, geçen yıl aynı yarışmada 8’nci sırada yer aldığını hatırlatarak, “Bu yıl 2’nci olmak bana büyük gurur verdi. Çok mutlu oldum. Yarışmada elimden geleni yaparak 2’nci olup gümüş madalya kazandım. Ülkeme ve ilime yaraşır bir biçimde mücadele ettim. Bana desteğini esirgemeyen başta Federasyonumuza, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığına, Bitlis’te beni destekleyen İl Müdürüne, Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara’ya ve antrenörüm Fahri Tunçtan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Bulan ise, “Bugün çok mutlu bir gün. Bizlerde çok mutluyuz. Ayetullah Aslanhan kardeşimiz Portekiz’de düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonasında Avrupa ikincisi olmuştur. Bizler birincilik bekliyorduk. Bizim için bir sürpriz değildi. Ancak az bir farkla ikinciliği elde etti. Kendisini tebrik ediyorum. Bundan sonraki hedefimiz birincilik. Tarih birincileri yazıyor. Onun için tarihin yıllarca hem kardeşimizi, hem ilimiz ve hem de ülkemizi yazması için mücadele edeceğiz. Burada hocası Fahri Tunçtan’a ve Atletizm İl Temsilcimize çok teşekkür ediyoruz. Emek birilerinin tek başına yaptığı bir şey değil, emeklerin toplanması ve sinerjinin bir araya gelmesi ile başarı gelir. Burada Valiliğimizin, Atletim Federasyonunun ve atletizme gönül verenlerin büyük emekleri var. Hepsine tek tek teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayetullah Aslanhan’ı yarışmalara hazırlayan antrenörü Fahri Tunçtan ise, 47 ülkeden 102 sporcunun katıldığı Avrupa Kros Şampiyonasında rakiplerini geçerek ikincilik kürsüsüne çıkan Ayetullah Aslanhan’ı tebrik ederek, başarısını birincilikle taçlandırmak için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyledi.

Ayetullah Aslanhan, antrenör Fahri Tunçtan beraberlerinde bir heyetle Cuma günü Ankara’da Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret edecekler.

 

mersin escort