SON DAKİKA

ASYAD’tan Köy Öğrencilerine Giyim Yardımı

Bu haber 02 Nisan 2018 - 8:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’da bulunan Adilcevazlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (ASYAD) Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’ndeki yardıma muhtaç öğrencilere giyim yardımında bulundu.

Adilcevazlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (ASYAD) Başkanı Edip Dursun, Yönetim Kurulu Üyesi Necati Göksoy ve Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Göksoy ilçede öğrencilere dağıtılmak üzere 250 adet mont ve bot getirdi. Dernek yönetimi ilçeye bağlı Aydınlar Beldesine giderek Aydınlar Ortaokulunda eğitim gören öğrencilere giyim yardımında bulundu.

ASYAD yömetim kurulu başkanı Edip Dursun, “Hemşerilerimizle bir arada olmaktan bir nebze olsun minik yavrularımızı sevindirmekten büyük mutluluk sevinç duyduk. Gerçekten çok güzel bir gün oldu. Aydınlar beldesinde 140 öğrencimize çeşitli hediyeler ve giyim desteğinde bulunduk. Bu fikri bizlere Gençlik Kolları başkanımız Ferhat Göksoy verdi ve öncülük etti. Bizlerde elimizden gelen destekle bugün ASYAD Derneği olarak ilçemizde bir faaliyet gösteriyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz Bu konuda bize destek oldu. Emeği Geçenlerden Allah razı olsun” dedi.
Adilcevaz Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ise emeği geçenlere teşekkür ederek, ASYAD Başkanı Edip Dursun’a ve yönetim kuruluna desteklerinden dolayı plaket takdim etti.