SON DAKİKA

ASAYİŞ

AŞKLARINA KOVİD’19 BİLE ENGEL OLAMADI

Bu haber 06 Ağustos 2020 - 6:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te yaşayan Sedat Akbay, koronavirüs nedeniyle 14 gündür hastanede tedaviye alınan nişanlısı Esra Akbay’a sürpriz evlilik teklifi yaptı. Akbay, nişanlısının tedavi gördüğü Bitlis Devlet Hastanesi önünde açtığı pankartla evlilik teklifi yaptı. Evlilik teklifine ‘Evet’ diyen nişanlısı Esra Akbay, sevinçten gözyaşlarına boğuldu. Kısa süre önce akrabası ve aynı zamanda kız arkadaşı olan Esra Akbay ile nişanlanan Sedat Akbay, evlilik hayalleri kurarken ikilinin mutluluğu korona virüs engeline takıldı. Nisan ayında sürpriz evlilik teklifi yapmaya hazırlanan, ancak yakın akrabalarının vefatı sebebiyle bunu bir süre ertelemek durumunda kalan Sedat Akbay, bu kez de nişanlısı korona virüse yakalanınca evilik hayallerini gerçekleştiremedi.

EVLİLİK TEKLİFİ KARŞISINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Akbay, ailesini ve arkadaşlarını da yanına alarak Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’ne gitti. Hastane yönetiminden gerekli izinleri alan Sedat Akbay, gerekli hazırlıklarını tamamlayarak pencereye çıkması için telefonla nişanlısını aradı. Akbay daha sonra “Benimle evlenir misin Esra’m yazılı pankart, balon ve maytaplarla nişanlısının tedavi gördüğü hastanenin bahçesinde pencereye çıkan nişanlısına evlilik teklifi yaptı. Sürpriz evlilik teklifi karşısında şaşkına dönen Esra Akbay, gözyaşlarına boğuldu. Koronavirüsle mücadele ettiği bir süreçte hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşan Esra Akbay, şaşkınlık ve heyecan içerisinde Sedat Akbay’ın evlilik teklifine kağıt üzerine“Evet’ yazarak karşılık verdi. Genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunurken, çevredekiler de alkışlarla mutluluklarına ortak oldu. Gerçekleştirilen sürpriz evlilik teklifi Sedat Akbay’ın hemşireler aracılığıyla nişanlısına gönderdiği bir demek çiçeğin ulaştırılmasıyla sonlandı.

EVLİLİK HAYALLERİMİZ KORONAVİRÜS ENGELİNE TAKILDI

Sürpriz evlilik teklifi ile ilgili açıklama yapan Sedat Akbay,1,5 ay önce nişanlandığı kız arkadaşının koronavirüse yakalandığını belirterek,”Bir aile büyümüz vefat edince nişanı da ertelemek durumunda kalmıştık. Sonrasında da nişanlım korona virüse yakalandı. Yaklaşık 14 gündür kendisi burada hastanede yatıyor. Koronavirüsten ne düzgün bir nişan, ne de düğün yapabildik. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı. Ben de bunu bugün yaparsam daha iyi olur diye düşündüm. Bunun onun için moral ve motivasyon olacağını düşündüm. Çünkü bu hastalık büyük ölçüde moral ve motivasyonla aşılıyor. Ben de bundan dolayı gerekli izinleri alarak böyle bir şey yapmaya kalkıştım. İnşallah çok sevinmiş, moral ve motivasyonu yerine gelmiştir. Allah tüm hastaların yardımcısı olsun.” dedi.

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Kübra Dindar Demiray ise, koronavirüs tedavisi gören Esra Akbay’ın moral ve motivasyonu için gelen teklifi kabul ettiklerini ifade ederek,”Hastamız 14 gündür tedavi görüyor. Hastamızın moral ve motivasyonunu arttırmak amaçlı gelen evlilik teklifini kabul ettik. Kendisine erkek arkadaşı evlilik teklifi yaptı. Teklif sosyal izolasyon ve bütün önlemler alınarak yapıldı. Ben bu vesile ile iki çiftimize şimdiden mutluluklar diliyorum.”diye konuştu.

mersin escort