SON DAKİKA

Ak Partili kadınlardan Ahlat Çıkarması

Bu haber 20 Eylül 2018 - 8:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı ve beraberinde ki bayanlar Ahlat’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdiler.

İlk olarak 1071 kutlamalarının yapıldığı alanı gezen Ak partili bayanlar daha sonra Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak da adlandırılan tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığını gezdiler. Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban’da hanımlara eşlik ederek ilçenin genel tarihi hakkında bilgiler aktardı.

Gezi sonrası kısa bir değerlendirme yapan Ak Parti Bitlis Kadın Kolları Başkanı Diba Zeydan, “İstanbul Ak Parti Kadın kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanımız ve beraberinde gelen misafirlerimize ilimizin zenginliklerini gösteriyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim yılı nedeniyle Mutki ilçemizde yaklaşık bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulundular. Mutki ziyaretinin ardından Ahlat ilçemize gelerek misafirlerimize buraların tarihi ve doğal güzelliklerini gösteriyoruz” dedi.

İstanbul Ak Parti Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Çiğdem Çavdar Çelebioğlu,

Yeni eğitim öğretim dönemi için geldik ve Mutki ilçemizde ki çocuklara sevgi elimizi uzattık. İlk gün heyecanlarını paylaştık. Bitlis çok güzel, Ahlat çok güzel. Manevi değeri çok fazla olan bir yer burası. gelmişken tabi Ahlat’ı ziyaret ettik. Gezimize devam edeceğiz. Bizlere eşlik eden Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban’a teşekkür ederim” dedi.