SON DAKİKA

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın ‘Kurban Bayramı’ mesajı

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 20:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar “Kurban Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, mesajında şunları kaydetti;
“Çok değerli Bitlisli hemşerilerim, kardeşlerim, büyüklerim, Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize hamdolsun.  Allah’u Teala mübarek Kurban Bayramımızı hayırlı işlerimizin başlangıcına vesile etsin. Kestiğimiz kurbanların kabul olduğu, evlerimizin bayram bereketi ile dolduğu nice Bayramlar temenni ediyorum. Rabbimiz’in emri gereği kurbanlarımızı kestiğimiz, fakir-fukara, eş-dost, komşu ve akrabalarımız ile paylaştığımız, maddî ve mânevî ikramlarla bayram ettiğimiz Kurban Bayramı, bilindiği üzere Hazret-i İbrahim’in yaşadığı büyük bir imtihanın hâtırasıdır. Paylaşmayı seven, paylaştıkça mutlu olan bir millet olarak, bayramlar bizler için büyük anlamlar taşımaktadır.”

Taşar, ‘Bizler için Kurban Bayramı; evlerimize misafir ettiğimiz bayram şekeri toplayan miniklerimiz, kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, komşu dost akraba ziyaretleri, hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar demekti’ ifadelerini kullanarak, “Gönül isterdi ki, bu bayramı da coşkuyla, daha bir heyecanla kutlayalım. Bütün dünyada yaygın olan Covid – 19 nedeniyle bu bayramı kalben beraber ve alışık olmadığımız şekilde bedenen uzak geçireceğiz. Büyüklerimize, annemize, babamıza, evlatlarımıza, sevdiklerimize doya doya sarılamayacağız. Ama alacağımız tedbirler neticesinde; yeniden eski güzel günlerimize, sevdiklerimizle bir araya geleceğimiz bayram sofralarımıza, kucaklaştığımız bayramlara inşallah kavuşacağız. Hüzünlü ve sevdiklerimizden uzakta geçirdiğimiz Ramazan Bayramının ardından gelen Kurban Bayramı’nda sevdiklerimizle kısıtlı da olsa bir arada olma şansını, beden olarak mesafeli ama birbirine yakın kalplerle geçirelim. Maske, hijyen ve mesafe kuralına çok dikkat edelim. Belki hüzün ve kederin hâkim olduğu buruk bir bayram geçireceğiz ama güzel günler yakın, hüzünlü bir bayram havası olsa da milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günlerde geçecek ve inşallah yakın zamanda sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günlere kavuşacağız.”

Taşar mesajında, “Bu vesileyle, Kurban Bayramının siz değerli hemşerilerime, ülkemize, İslam Alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sevdiklerimize doya doya sarılacağımız nice bayramlara ulaşacağımız günlerin gelmesi dileğiyle, damağımızı, ruhumuzu ve çevremizi tatlandıran, sağlığımızın huzurumuzun ve mutluluğumuzun yerinde olduğu nice bayramlarda bir arada olmak dileğiyle, Kurban Bayramımız mübarek olsun” dedi.