SON DAKİKA

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın Bayram Mesajı

Bu haber 22 Mayıs 2020 - 23:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çok değerli Bitlisli hemşehrilerim, kardeşlerim, büyüklerim, can dostlarım,
Bu güzel mübarek günde Allah’ın rahmeti,bereketi ve inayeti hepimizin üzerine olsun.
Bütün dünyayı ve ülkemizi saran bu COVİD-19 salgını insanlık tarihinin en ağır imtihanı olmuştur. Milyonlarca insan bu salgından etkilenmiş ve binlerce insan hayatını kaybetmiştir.
Ülke olarak tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. İnanıyorum ki tüm bu sıkıntı ve zorlukları hep birlikte aşacağız.
Bu süre içerisinde evlerimize kapandık, camilerimiz cemaatsiz kaldı, teravihler kılınmaz oldu. Mahzun ve mahpus bir Ramazan geçirdik.
Bu bayramda büyüklerimizi ziyaret edip ellerini öpemeyeceğiz, sevdiklerimize doyasıya sarılamayacağız, dostlarımızı, komşularımızı, akrabalarımızı ziyaret edemeyeceğiz. Hüzün ve kederin hâkim olduğu buruk bir bayram geçireceğiz.
Alınan bu tedbirler hepimiz içindir. Küçüklerimiz ve büyüklerimiz içindir. İletişim kanallarını kullanarak tüm sevdiklerimize ulaşacak, bayramlarını kutlayacağız inşallah.
Bu tedbirler neticesinde; yeniden eski güzel günlerimize, sevdiklerimizle bir araya geleceğimiz iftar sofralarımıza, kucaklaştığımız bayramlara kavuşacağız.
Bu temenni ve duygularla,
Mübarek Ramazan Bayramınızı, en samimi duygularımla kutluyor; bayramın İlimize, Ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.
Biz Müslümanlar için ilahi bir armağan olan bayramlar aramızdaki ayrılıkları kaldıran, dargınlıkların ve kırgınlıkların bir kenara bırakıldığı, ihtiyaç sahibi muhtaç ve kimsesizlere yardım elinin uzatıldığı, dostluklarımızı geliştirdiğimiz, dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz çok değerli ve müstesna zamanlardır.
Bu hissiyatla, yediden yetmişe bütün hemşehrilerimin ve İslâm Âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.
Bayram günlerinde bütün insanlık ailesi için huzur ve barış dilemeyi, nerede kalbi kırık bir insan varsa ona ulaşmayı ve kırık gönüllere merhem olmayı asla unutmayalım. Zira bayram, gönül almak, kalp onarmak, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmektir, barıştır, sevgidir, saygıdır, kardeşliktir.
Bu bayram vesilesiyle gönlünüzün dertlerden arınmış, tüm gözyaşlarımızın dinmiş, huzur, sağlık, güzellik, birlik, beraberlik dolu; küskünlerin barıştığı, güvenin ve kardeşliğin hâkim olduğu, yüzümüzde gülümseme kalbimizde huzurun dolacağı, dualarımızın kabul olduğu, bu virüs belasının ebeden insanlık âleminden def edildiği temennisiyle Ramazan Bayramı’nın İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.
En kalbi duygularımla saygı ve muhabbetle hepinizi selamlıyorum.
Allah’a emanet olunuz.

mersin escort