SON DAKİKA

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’dan YKS öğrencilerine başarı mesajı

Bu haber 25 Haziran 2020 - 7:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bitlis Milletvekili ve Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Cemal Taşar, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek öğrencilere başarı diledi.

TAŞAR: SINAVA GİRECEK OLMAK SİZİ HEYECANLANDIRMASIN

AK Parti Bitlis Milletvekili ve Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Cemal Taşar, korona virüs salgının gölgesinde yapılacak YKS sınavında öğrencilerin sınava konsantre olmaları, heyecanlanmamaları gerektiğini dile getirdiği açıklamasında, “Ülkemizin en önemli güvencesi sevgili gençler, 2020 yılı hepimiz için mücadele ile geçiyor. Covid-19’u başarılı bir şekilde atlatma yolunda olduğumuz bu günlerde, sınava girecek olmanız sizi heyecanlandırmasın. Unutmayın, sınav hayatın sadece bir basamağı. Başarının en güzelini elde etmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı yürekten diliyor, her birinizin sevgiyle gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİĞİMİZ, HUZURLU BİR SINAV ORTAMI OLUŞTURMAK

Yetkililerin ellerinden geleni Bilim Kurulu’nun da önerileriyle sağlamaya çalıştığını belirten AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, “Önceliğimiz, öğrencilerin huzurla sınava girmelerini sağlamaktır. Öğrencilerimiz bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaklar. Sınav süresi arttı, bunun yanında baraj puanı 10 puan düşürerek 170’e çekildi. Bu yılki sınav inşallah çok daha rahat geçecek” dedi.

Taşar açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı, “Öğrencilerimizi yetiştiren, onlara destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YKS’ye girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Geleceğiniz için önemli bir adım olan üniversiteye girişteki bu sınavda sizlerle birlikte aynı heyecanı paylaşıyorum. Cenab-ı Allah, emeğinizin karşılığını almanızı nasip etsin.”

mersin escort