SON DAKİKA

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI TANGLAY, MAZBATASINI ALARAK GÖREVE BAŞLADI

Bu haber 12 Nisan 2019 - 13:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’te 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanı seçilen AK Parti Adayı Nesrullah Tanglay bugün mazbatasını alarak görev başladı.

AK Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler, Cemal Taşar, İl Başkanı Engin Günceoğlu ve partililerle birlikte Bitlis Adliyesine gelen Nesrullah Tanglay Mazbatasını aldı. Daha sonra Bitlis Belediyesine geçen AK Partililer, belediye önünde kendilerini bekleyen kalabalık tarafından karşılandı. Tanglay, Kurbanların kesildiği belediye önünde görevlendirme yapılan Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras tarafından çiçeklerle karşılandı.

Devir teslim töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras,”Yaklaşık 2,5 yıldır görevlendirme ile burada hizmet yürütülüyordu. Bu sürede belediye adına çok ciddi çalışmalar yapıldı. Sürecin tamamında devletimizin, hükümetimizin desteğini arkamızda çok yakın hissettik. Bakanlıklarımızın çok ciddi desteğini gördük. Süreç boyunca milletvekillerimiz, il başkanlığımız, il teşkilatımız hep yanımızda oladu. Ama en önemlisi de Bitlisliler bize çok ciddi destekler verdiler. Bugün itibariyle görevimizi gözümüz arkada kalmadan layıkıyla AK Parti’den seçimi kazanan eski il başkanı Nesrullah Tanglay’a devrediyoruz” dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay, eksiklerin çok ve yapacak çok işlerinin olduğunu belirterek şunları konuştu: “Bugün itibarıyla mazbatamızı aldık. İnşallah Allah’ın izniyle hayırlı görevler için Bitlis Belediyesini bugün itibarıyla teslim aldık. 2,5 yıllık bir kayyum yönetimi vardı. Bu yönetim süresinde Valimiz Oktay Çağatay ve Yardımcısı Hüseyin Aras’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Bitlis’te gerçek manada eksikliklerimiz çok. Yapacak çok işimiz var. İnşallah hep beraber hemşehrilerimizle birlikte Bitlis Belediyesini yöneteceğiz ve Bitlis’i hak ettiği yere getirmeye çalışacağız. Bu sürede milletvekillerimize bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. İl başkanımıza ve tüm teşkilatımıza ve hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Kazanan Bitlis oldu dedik ve inşallah Bitlis’in tamamına hizmet edip, gönül köprüleri kurup ve özellikle ayrım gayrım yapmadan ilimize hizmet etme şiarıyla bu koltuğa sahip çıkacağız.”

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal ise, Nesrullah Tanglay’ı tebrik ederek, görevinde başarı dileğinde bulundu. Taşar, “Nesrullah Tanglay yıllardır siyasetin içinde olan ve Bitlis’in tertemiz bir evladıdır. Seçim sürecinde birçok proje ürettik. İyi hizmet yapacağız dedik. Allah’ın izniyle bugünden itibaren durmak duraksamak yok” şeklinde konuştu. Başkan Tanglay daha sonra tebrikleri kabul etmeye başladı.

mersin escort