SON DAKİKA

Ahlat’ta Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu

Bu haber 22 Mayıs 2018 - 9:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Ahlat İlçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programla ilçede ki şehit aileleri ve gaziler iftar yemeğinde bir araya geldi. Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Öğretmenevi’nde düzenlenen iftar yemeğine Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Zafer Bayram, Emniyet Müdürü Erdem Yaban, İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, bazı kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, “Ramazan-ı şerif hayatımızda en manidar ay, malumunuz şuhur-u selase’nin üçüncü ayıdır. Bu vesile ile Cenab-ı Hakkın rahmet ve bereketinin en yoğun olduğu aydır. Elbette ki biz başta onun mağfiretine ve rahmetine sığınacağız ta ki hayatımızda güçlükle karşıladığımız ne varsa o kolaylaşsın ve biz o rahmetin tecellisinden istifade ederek hayatımızı kolaylaştıralım. Ülkemiz garip bir dönem yaşıyor, milletimiz garip bir imtihan yaşıyor. Alem-i İslam namına bir imtihan yaşıyoruz. Şimdi Gazze ve Filistin’de olanları görüyorsunuz. Bir tek şeye emin olun bugün bu topraklarda ama şühedanın ama onların aile fertlerinin ama gazilerimizin bu zamana kadar kimi canını, kimi hayatından bir parçayı, kimi de hayatını ortaya koyarak bütün Alem-i İslam’ın ve mazlum milletlerin uğradığı tüm zulme karşı hakkında en hayırlısı olan ama bizim için fedakarlık olan çok büyük alicenaplık ortaya koymuşlardır. Sizler bizlere haklarınızı helal edin. Sizlere layık olmaya çalışacağız. Hepinizin Ramazan ayı mübarek olsun” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül ise,”Siz şehit ailelerimiz ve gazilerimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin elinde bir avuç kalmış bu toprakları korumak için hayatını feda etmiş şehit kardeşlerimizin anneleri, babaları, kardeşlerisiniz ve bu uğurda uzuvlarını kaybetmiş, bedenen ciddi hasar görmüş gazilerimizsiniz. Devlet ve millet olarak sizlere şükran borçluyuz. Çünkü gerçekten uğrunda ölecek kimse yoksa o vatan hiçbir zaman o millete yar olmayacaktır. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum. Yemeği organize eden vakıf müdürümüz ve arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Düzenlenen iftar programı çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla birlikte sona erdi.