SON DAKİKA

Ahlat’ta Açılan 69 Kursa 582 Kişi Katıldı

Bu haber 10 Nisan 2018 - 12:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS (AA) – Ahlat Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma-yazma seferberliği kapsamında açılan kursları ziyaret etti.

İlçe genelinde açılan 69 kursa 582 kişinin katıldığını söyleyen Özden, okuma yazma öğrenmek isteyen vatandaşların kurslara yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Özden, şöyle konuştu:

“Okuma- yazma seferberliği kapsamında ilçe merkezimizde ve köylerimizde, Ahlat Halk Eğitim Merkezi ile alan taramaları yapılarak okuma yazma bilmeyen 973 kişiye ulaşılmıştır. Bu kapsamda bazı okullarımızda ve Halk Eğitim Merkezimizde okuma yazma kursları açtık. Toplamda 69 kurs açılmış olup 104 erkek, 478 kadın olmak üzere 582 kişi kurslarımızda okuma yazma öğreniyor. Talep edilmesi halinde kurslar açıp öğretmen görevlendirmelerimizi anında yapabiliriz. Okuma yazma kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin çalışma kitabı ve benzeri ihtiyaçları Halk Eğitim Merkezimizce karşılanmaktadır. 14 yaş ve üstü okuma yazma sorunu olan herkesi okullarımıza ve Halk Eğitim Merkezimize bekliyoruz.”