SON DAKİKA

Ahlat’a Özgü Hediyelik Ürünler İlgi Görüyor

Bu haber 27 Eylül 2017 - 6:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde ki tarihi eserleri simgeleyerek yapılan hediyelik ürünler, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.  Özellikle hafta sonları yoğun bir ziyaretçi ağırlayan Ahlat, başta Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak ta anılan Selçuklu Meydan Mezarlığı ve kümbetler olmak üzere bir çok mekan gelen ziyaretçilerle doluyor.

Selçuklu Mezarlığı girişinde bulunan el sanatları ve yöresel ürünlerin sergilendiği hediyelik eşyalara ise gelen ziyaretçiler oldukça ilgi gösteriyor.

İşletme sahibi Murat Akkurt, Selçuklu Mezarlığına gelen her ziyaretçinin önce burada ki ürünleri incelediğini ifade ederek, Ahlat’ta ki tarihi eserlerden yapılan hediyelik eşyaların oldukça rağbet gördüğünü ve beğenildiğini söyledi.

Özellikle kümbetli magnetlerin en çok talep edilen ürünlerin başında geldiğini belirten Akkurt, “Selçuklu Mezarlığına her gün onlarca insan geliyor. Giriş tarafından satış için sergilediğimiz Ahlat Bastonları, kümbet maketleri ve çeşitli el sanatları ürünlerimiz ile yöresel eşyalarımız oldukça ilgi görüyor. Özellikle Kümbetli magnetler oldukça rağbet görüyor. Gelen ziyaretçilere el sanatlarımız ve ilçemiz hakkında da bilgiler veriyoruz. Ürünlerimiz 5 TL’den başlıyor. Genelde çantada gidebilecek küçük ürünler tercih ediliyor. İlçemizi simgeleyen küçük hediyelik eşyalar hem çok beğeniliyor hem de oldukça talep ediliyor” dedi.