SON DAKİKA

Adilcevaz’da okuma-yazma kursuna katılan 286 kursiyere sertifika 

Bu haber 23 Mayıs 2018 - 11:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kursuna katılan 286  kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında, okuma-yazma kursuna katılan kursiyerler için Adilcevaz Sosyal Hizmet Merkezi Konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi. Programa,  Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanvekili Cemil Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emre Yılmaz, okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Programda konuşan Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, okuma-yazma seferberliği kapsamında kursiyerlere 2 aylık kurs verdiklerini belirterek,” İlçemiz genelinde okuma yazma bilmeyen 599 kişiye ulaştık ve 512 kişi kayıt yaptırdı.  Açmış olduğumuz 43 kursumuzda kursiyerlerimize okuma yazma eğitimi verdiğimiz 286 kursiyerimiz sertifika almaya hak kazanmıştır.”dedi.

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşleri Emnie Erdoğan’ın  himayelerinde  gerçekleştirilen okuma yazma seferberliği ile ilçede okuma-yazma bilmeyen bir çok kişiye ulaşıldığını ifade ederek,”Çeşitli nedenlerden dolayı okuyamayan insanlarımız,aldıkları bu eğitim kapsamında günlük hayatlarına fayda sağlayacak düzeyde okuma-yazma bilgisine sahip oluyorlar. Anne ve babaların daha iyi evlat yetiştirmeleri için,mutlaka okuma yazma bilmeleri onlar üzerinde çok önemli etkiler bırakacaktır. Kurslarımızı tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında da sürekli okumanızı temenni ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kurslarını başarıyla tamamlayan 286 kursiyere sertifikaları verildi.