SON DAKİKA

Adilcevaz’da ‘Bilinçli aile, duyarlı gençlik’ Konferansı

Bu haber 03 Mayıs 2018 - 8:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından ‘Bilinçli aile, duyarlı gençlik’ konulu konferans düzenlendi.

Van Bilgi Eğitim ve Gençlik Kulübü Derneği tarafından organize edilen konferansta, Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından ‘Bilinçli aile, duyarlı gençlik’ konulu konferans verildi. Sosyal Hizmet Merkezi Konferans salonunda düzenlenen konferansa, Adilcevaz Belediyesi Başkan Yardımcısı İzzet Ekem, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, İlçe Milli eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Özcan Beşkardeş, Kurum amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
Konferansta konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukların sağlıklı iletişim kurmadıklarını belirtti Aslanhan, “Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak bir çok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte, bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız. Babalarımız evlatlarımızla ilgilenmediği için evlatlarımız içine kapanık, özgüvensiz bir şekilde yetişmektedir. Çocuklarımıza gerekli sorumlulukları vermiyoruz. Sorumluluk bilinciyle yetişmeyen evlatlarımız ilerleyen zamanlarda kendi başına kaldıkları zaman hayatın yükü omuzlarına ağır geliyor ve bunalıma giriyorlar. Aslında iyilik yapalım derken, evlatlarımıza en büyük kötülüğü biz yapıyoruz. Evlatlarımıza sevgiyle yaklaşalım ve onlara sevgimizi belli edelim ki, bizden bulamadıkları sevgi ve ilgiyi dışarıda aramasınlar.”dedi.