SON DAKİKA

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü

Bu haber 18 Mart 2018 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103.yıl dönümü dolayısıyla bir programı düzenlendi.

Sabah saatlerinde Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından buradaki program sona erdi.

Daha sonra program Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde “Ahlatlı Şehitler Fotoğraf Sergisi”nin açılışı ile başladı. Açılışın ardından sergiyi gezenler, Ahlatlı şehitler anısına yapılan serginin oldukça güzel olduğunu belirttiler.

Ardından Ahlat Sadullah Gencer Anadolu Lisesi tarafından Ertuğrul Gazi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından 18 Mart dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri takdim edildi.

Düzenlenen program “Geçmişten günümüze mücadele destanımız” konulu sunumla birlikte sona erdi.

Programa Ahlat İlçe Kaymakamı Mustafa Akgül, Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Selim Karakaş, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Zafer Bayram, Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.